Sunuş

Sayı 16- Yönetim ve İnsan Kaynağı (Ağustos 2007)

Merhaba,

Eğitişim’in 16. sayısı ile karşınızdayız. Her üretimin sonunda olan güzel yorgunluğu yaşamakta ve tatili hak ettiğimizi düşünmekteyim.

Yazarlarımız zahmet göstererek okunmak için yazdılar.

Bu sayıda da genellikle öğrencilerimizin çalışmaları bulunmaktadır. Yönetim ve insan kaynakları konusu üzerinde lisansüstü öğrencilerimizin çalışmaları ana konumuzu oluşturdu. Konuyla ilgilenenlere derli toplu bir kaynak olacaktır umudunu taşıyorum.

Ana konu dışında da değerli çalışmalar bulacağınızı umuyorum. Değerli dostum Rifat Oymak’ın birbirinden değerli iki çalışması sadece okunmayı değil, arşive kaydetmeyi hak ediyor. Biri işbirlikçilik üzerine değerli bir sorgulama, diğeri ise Atatürk’ün sözlerinden hareketle dilbilim çalışması.

Tarihçi ya da strateji analisti olmamama karşın durumdan görev çıkararak Kafkaslar üzerine yazmayı denedim. Gözden uzak tutulan Ahıskalıların dramını ve Kafkasya’da olanlara ilgisiz kalmayacağınızı umuyorum.

Bunların altını çizmeme karşın kuşkusuz bütün yazıların çok değerli olduğunu düşünüyor ve sizin değerlendirmenize bırakıyorum.

İyi tatiller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir