Neredesiniz?

Vatan, aslında ne çok duyguyu uyandırıyor bende. Ama ben daha çok vatana karşı nerede olduğumuzdan bahsetmek istiyorum. Burası eğer bizim vatanımızsa biz bu vatana ne kadar sahip çıkıyoruz?  Bizler neredeyiz?

Şehit kanlarıyla sulanmış, düşman çizmeleri altında kalmaktan kurtarılmış bu vatana, demokrasi palavrası adı altında yapılanlara karşı neredesindeyiz? Her Allahın günü çeşitli medya kanallarında bizlere izlettirilen ya da izlettirilmek zorunda kalan, Türk halkına ihanet eden, vatanına ihanet eden malum yöneticilerin, umursamaz tavırlarıyla söylediği saygı ve terbiye sınırlarını aşan sözlerini dinlerken neredesindeyiz?

Kimlik araştırmalarına maruz bırakılarak, alt kimlik, yan kimlik, ön kimlik olmadı yeniden kimlik tartışmaları adı altında Türk kimliğinin neredeyse akıllardan, nüfus kâğıtlarından, ders kitaplarından çıkarılmak istenmesi çalışmalarına seyirci kalırken neredesindeyiz? Özelleştirme adı altında vatanın her bir yerinden parsel parsel topraklar satılırken neresindeyiz? Okullarda ders kitaplarına, gizli saklı fark ettirmeden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çeşitli yalan yanlış ifadelerle saldırılarda bulunulurken bizler bu vatanın neresindeyiz? Resmi dili Türkçe olan, halkı Türk olan bu vatanda, maalesef toprak sahibi olan yabancılara yaranılacak diye İngilizce faturalar basılırken neredesindeyiz? Millet olmanın kaçınılmaz koşulu olan ortak dil koşulunu bile bile, Türkçe dilinin yozlaşması için içine İngilizce harfler konulup ders kitaplarına eklenirken neredesindeyiz?

Daha söylenecek çok madde, yazılacak çok soru var ama gerisini yazmak canımı giderek çok acıtıyor. Şimdi soralım kendimize? Nedir bizim vatan anlayışımız? Nedir bizim vatanseverlik dediğimiz şey? Nedir bizim milliyetçilik ya da ulusalcılık dediğimiz şey?

Bu devlete sahip çıkmak için, topraklarımıza sahip çıkmak için Türk milletinin huzur ve refahı için, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilelebet varlığının devamı için, bundan önce ve bundan sonra da ölecek şehitlerimizin, vücutlarının çeşitli uzuvlarını bu vatana feda olsun diyerek kaybetmiş. Gazilerimizin vatan anlayışı ile kendimizi kıyaslamalı ve vatana karşı yerimizi doğru seçmeliyiz. Öyle ki duygularımızı ve düşüncelerimizi değiştirirsek davranışlarımız zaten değişecektir..

VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN!

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir