Gayri Ciddi Durumlar

Sayı 48- Ekim 2015

Beni çok sıkan gayrı ciddi durumlarım var son günlerde! Bunaltan, kasan, çıldırma noktasına getirip bırakan durumlar. Bozuğum kısacası. Nelere mi?

Buyurun:

Egosu tavan yapmış da kat çıkmaya çalışanlara,

Kendini bir halt sananlara,

Her konuda söyleyecek sözü, anlatacak anısı olanlara,

Telefon konuşmalarını ve watsap mesajlarını uzun tutanlara,

Facebook’ta, İnstagram’da ota b*ka, her şeye yorum yazanlara,

Sosyal medyada yiyecek resmi paylaşanlara,

Anlatmak istediğimi bir tarafından anlayıp istediği gibi yorumlayanlara (Bu konu çok önemli! Anlatıyorum ama anlamak istemeyen, istediği şekle sokup öylece yontuyor. Sonunda “Aaaa ben bunu mu demişim?” deyip aval aval bakıyorum yüzlerine, en süzme salak halimle),

Her şeyi aşırı ciddiye alanlara (Kaç kere dedim, gül eğlen, sev sevil, mutlu ol, mutlu et, abartma, sabit fikirli olma, her şey değişebilir, sen veya düşüncelerin farklılaşabilir diye anlayan yok),

Emir cümlelerini sıkça kullananlara,

Kendini dünyanın merkezi sananlara (Abartılacak bir durum yok, kimse vazgeçilmez değildir),

Aşırı kontrollü olanlara,

Espriden anlamayanlara,

Kıskançlara fesatlıklara,

Yalana dolana,

Ara bozanlara,

Aşırı titizlenip kılı kırk yaranlara, kafayı planlamayla bozmuşlara,

Özel hayat meraklılarına,

Velhasıl tüm bu gayrı ciddi durumlara bozuğum! Takmıyorum, takmıyorsun, takmıyoruz! Mutluyuz! Olumlu düşünüp güzeli bekliyoruz. Akışına bırakıp fena enerjiden uzaklaşıyoruz. “Ne yaparsan yap, iş olacağına varır” deyip, sırt üstü uzanıp, elimize de güzel bir kitap alıp “oh keyif” diyoruz! Tüm bu rahatlık içerisinde sorumluluklarımızı unutmuyoruz, çok çalışıyoruz, bol bol okuyor, çocuklarımızı iyi yetiştiriyoruz.

İyi niyet her şeyin başı aslında. Dobra, sözünü sakınmayan, son söyleyeceğini pat diye yüze haykıran canlar çok değerli. Varsın arkadaşım eserekli olsun. Uçuk kaçık çatlak, bir o kadar da vurdumduymaz olsun! Dozunda küfürleri cuk oturtsun. Yeter ki, insanları üzmesin, kalp kırmasın, kâinattaki hiç bir varlığa bilerek zarar vermesin. Zorda da mutlulukta da yanımda olsun. Dostum olsun ama akıllı olsun. Gerisi boş! Yerim egoyu da, asma katı da, boş planları da. Fazlaca uzatmıyorum ve diyorum ki, yoranlardan, yokuş yukarı çıkaranlardan, zorlaştıranlardan uzak, sevgiliye yakın kalın. Hayat boyu aşkla kalın! Cehaletten uzak mutlu ve huzurlu günlere, el ele hep birlikte!                                 

Sevgiyle kalın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir